Ampute Futbol Milli Takımı’nın Kalecisi Fatih Karakuş’tan Rektör Prof. Dr. Gür’e Ziyaret

Avrupa şampiyonu olan Ampute Futbol Milli Takımı’nın kalecisi Fatih Karakuş Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Prof. Dr. Ali Gür’ü makamında ziyaret etti.

Ampute Futbol Milli Takımı’nın Kalecisi Fatih Karakuş’tan  Rektör Prof. Dr. Gür’e Ziyaret

 

Avrupa şampiyonu olan Ampute Futbol Milli Takımı’nın kalecisi Fatih Karakuş Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Prof. Dr. Ali Gür’ü makamında ziyaret ederek, Milli Takım forması hediye etti. Prof. Dr. Gür, “Seninle iftihar ediyoruz. Demek ki hiçbir engel yokmuş yeter ki beyinlerdeki engelleri kaldıralım” dedi.

 

Rektör Prof. Dr. Ali Gür, Bedensel Engelliler Spor Federasyonu bünyesinde bulunan Ampute Futbol Milli Takımının (EAFF) kalesini koruyan aynı zamanda da GAÜN Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi Bölümü birinci sınıf öğrencisi olan Fatih Karakuş’a ziyaretinde büyük ilgi gösterdi. Ayrıca Ampute Milli Takımı Kaleci Antrenörü Ökkeş Böke ve GAÜN Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Mürsel Biçer de ziyarette hazır bulundu.

 

YETER Kİ BEYİNLERDEKİ ENGELLERİ KALDIRALIM

Ülke olarak sıkıntılı süreçler geçirdiğimiz şu günlerde Avrupa şampiyonu olan Ampute Futbol Milli Takımı’nın çok güzel bir atmosfer oluşturduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Ali Gür, “Bütün Türkiye ayağa kalktı. Öğrencimiz olmandan dolayı ayrıca gururluyuz. İnsan isteyince bir çok zorluğun üstesinden gelebiliyor. Yeter ki beyinlerdeki engelleri kaldıralım. Toplumun da mutlu olmaya ihtiyacı varmış ki, sizin kazanmanız bütün Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Cumhurbaşkanından halka kadar herkes sokaklara döküldü. Yeni bir tarih yaşandı. Hepinize teşekkür ediyor, Allah razı olsun diyoruz” diye konuştu.

 

TÜRK HALKININ DUALARI BİZİMLEYDİ

Engelli bireyleri spor ile buluşturmanın; sıkıcı, monoton hayattan kurtarıp hayata tutunabilmelerini sağlamanın çok önemli olduğunu vurgulayan Fatih Karakuş şunları söyledi: “45 bin taraftarın önünde top oynadık ama 80 milyon Türk halkının duaları bizimleydi. 80 milyon Türk halkını bir nebze olsun mutlu ettiysek bizim için ne mutlu. Bizim için en önemlisi şu; 10-15 yaşında evlerinde, hiç dışarı çıkmayan engellileri alıp topluma kazandırmak istiyoruz. Bundan sonra benim ilk hedefim bu. Engelli kardeşlerimizin yapabilecekleri bir çok spor branşları var, yeter ki istesinler, hayata sım sıkı bağlansınlar.”

 

GAÜN’DEN ENGELLİLERE TAM DESTEK

Ampute Futbol Milli Takımı Kalecisi Fatih Karakuş’un hem başarılı bir spor hayatı aynı zamanda da öğrencilik hayatı olduğunu söyleyen Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Mürsel Biçer, “Engellilerde dünya şampiyonu ikincisi, üçüncüsü sporcularımız da var. Gaziantep Üniversitesi olarak diğer bir misyonumuz da engellileri sıkıcı, monoton ve ev ortamından uzaklaştırıp hayata tutundurmak, eğitimlerine katkıda bulunmak ve böylece engelli çocuklarımıza da güzel örnekler sunabilmek. Bunlardan en güzel örneklerden birisi de Avrupa Şampiyonu olan bir takımın kalecisi Fatih Karakuş. Aynı zamanda Bedensel Engelliler Yarışması’nda Türkiye Şampiyonu olan Dilfiroz Kuzdağı, İşitme engelli Neşe Mercan Judoda Dünya Üçüncüsü böyle çok sayıda öğrencimiz var. Biz de Gaziantep Üniversitesi olarak engellilere bu şekilde katkıda bulunmak istiyoruz, bulunuyoruz da ve engellilerle ilgili bir bölüm açma çalışmamız var.

 

Ziyaret sonunda, Ampute Futbol Milli Takımı’nın kalecisi Fatih Karakuş’a ve Ampute Milli Takımı Kaleci Antrenörü Ökkeş Böke’ye günün anısına Rektör Prof. Dr. Ali Gür tarafından hediye takdim edildi.

Haber Merkezi
30.10.2017

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

BENZER HABERLER