Bahçeşehir Koleji Ulusal turnuvada

Bahçeşehir Koleji Ulusal turnuvada

 

9-16 yaş arası çocuk ve gençlerin topluma duyarlı bireyler olmasını hedefleyen Bilim Kahramanları Derneği ‘’ Umut Bilimde’’ sloganı ile FLL turnuvalarını gerçekleştirmeye devam ediyor.

Turnuvaya tüm dünyada 20.000 takım ve Türkiye’den 550 takım katılmaktadır. 2018-2019 Sezonunda Türkiye’de toplam 16 yerel FLL turnuva düzenlenmektedir. Tüm dünya ile eş zamanlı olarak Türkiye’de de Bilim Kahramanları Derneği tarafından düzenlenen FIRST® LEGO® League (FLL) etkinliğine, Gaziantep Bahçeşehir Koleji  bu yıl 2 takım ile katıldı.

Lise takımı MegaMeka, 16 Şubat’ta Ankara’da gerçekleştirilen yerel turnuvada, 33 takım arasında 1. olarak şampiyonluk kupasını alırken, Ortaokul takımı Octo Mentisise 17 Şubat’ta  Ankara’da gerçekleştirilen  yerel turnuvalarda 2.lik derecesi ile dönmüştür. Her iki takım da  9-10 Mart tarihlerinde  İzmirde  gerçekleşecek olan turnuvaya katılmaya hak kazanmıştır.

Turnuvada öğrenciler değerlendirilirken Proje, Öz değerler ve Robotik olmak üzere 3 ana alan göz önünde bulundurulmaktadır. Bilim Kahramanları Derneği, özgüven sahibi, analitik bakabilen, sorgulayan, takım halinde toplumsal sorunlara çözümler üretebilen bir gençlik yetişmesi niyetiyle dünyada  80 ülkede yapılan FIRST® LEGO® League (FLL) etkinliğini Türkiye’de düzenlemeye devam etmektedir.  FLL etkinliği; tematik, bilimsel, süreç ve takım çalışması odaklı bir turnuva olarak her yıl daha fazla katılımcı ve gönüllüyle hayata geçiriliyor.

Haber Merkezi
22.02.2019

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

BENZER HABERLER