BAŞKAN TAHMAZOĞLU: “VATANDAŞIN SAĞLIĞI İLE OYNATMAYIZ”

Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri başarılı operasyonlarına bir yenisini daha ekledi. Gıda ürünleri satan işyerlerine yapılan denetimler sonrasında tarihi geçmiş ürünlere el konuldu.

BAŞKAN TAHMAZOĞLU: “VATANDAŞIN SAĞLIĞI İLE OYNATMAYIZ”

Halkın sağlığını ön planda tutan Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşın sağlıklı ürünler tüketebilmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürmeye devam ediyor. Şahinbey İlçesi’nde yapılan denetimler sonrasında tarihi geçmiş cips, zeytinyağı, nar ekşisi, barbunya, bisküvi, krem, kek, kabartma tozu, vanilya ve kutu meyve suyu, ilaç gibi vatandaşın sağlığını etkileyen ürünlere el konularak imha edildi.

ZABITA EKİPLERİMİZ HER ZAMAN GÖREV BAŞINDA

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, vatandaşın sağlığını önemsediklerini belirterek, “Şahinbey Belediyemize bağlı Zabıta ekiplerimiz 365 gün 7/24 aralıksız denetimlerini sürdürüyorlar. Bu denetimler çerçevesinde 3.000 adet tarihi geçmiş ve sağlıksız ortamlarda üretilmiş, cips, zeytin yağı, nar ekşisi, barbunya, bisküvi, merdiven altı üretilmiş krem, kek, kabartma tozu, vanilya kutu meyve suyu ve maalesef eczanelerde satılması gereken ilaçlar  bakkallar da satılırken, zabıta ekiplerimiz tarafından denetimlerde yakalandı. Bu ürünler imha edilirken bu ürünleri satan iş yerlerine de gerekli işlemler yapılıyor. Vatandaşlarımız tükettikleri ürünlerin mutlaka son kullanma tarihlerine baksınlar. Son kullanma tarihi geçmiş, renginde, şeklinde bozukluklar gördükleri ürünler varsa ALO 153 hattını arayarak, zabıta ekiplerine bildirerek bizlere yardımcı olsunlar. Biz hiç kimsenin sağlığı ile oynamasını istemiyoruz. Bu konuda Şahinbey Belediyesi olarak müsaade etmedik etmeyeceğiz” dedi 

 

Haber Merkezi
28.09.2018

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

BENZER HABERLER