Beykent Köprüsü tehlike saçıyor

Beykent Köprüsü tehlike saçıyor

Gaziantep’in yeni yaşam alanlarından birisi olan Beykent’te yapımı bir yılı doldurmayan Beykent Köprüsü’nde çökme meydana geldi. Üç şeritli köprünün çökmeden dolayı tek şeride çekildiği Beykent Köprüsü akan trafikte büyük risk faktörü oluşturuyor.  Yeni yapılan köprünün birinci yılını doldurmadan çökmeye uğramasının sebeplerini Gaziantep Mühendisler Odası Başkanı Gökhan Çeliktürk, gazetemize değerlendirdi. Çeliktürk olası risklerin göz önünde tutularak belediyenin acil önlem alması gerektiğine dikkat çekti.

ÇÖKMENİN SEBEBİ YAĞIŞLAR YA DA SIKIŞTIRILMAMIŞ ZEMİN OLABİLİR

Köprüde meydana gelen çökmenin aşırı yağışlardan kaynaklanabileceğini söyleyen Çeliktürk, “Bu tür çökmeler aşırı yağışların ya da zeminlerin su alması sonucu oluşuyor. Zeminin çok fazla sıkıştırılması yapılmamıştır diye düşünüyorum. Beykent Köprüsü çok uzun sürede yapılmış ve çok büyük yatırımların bağlandığı bir köprü. Ve çok fazla da trafik akışına sahip bir köprü” diye konuştu.

BELEDİYENİN ACİLEN TEDBİR ALMASI GEREKİYOR

Beykent’te yapımı bu yıl tamamlanan köprü için belediyenin acilen tedbir alması gerektiğini belirten Çeliktürk, “Köprü için belediyenin acilen tedbir alması gerekiyor. Düz yolda yol çökmesi ile 13 kişinin yaralandığına tüm şehrimiz şahit oldu. Teknik inceleme yapılması gerekiyor. Bu süreçte de üzerinden akan trafik için artı önlemler düşünülmeli” ifadelerinde bulundu. AHMET ATMACA

 

Haber Merkezi
08.01.2019
Etiketler

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

BENZER HABERLER