Büyükekşi: Çıkışımız devam edecek

Büyükekşi: Çıkışımız devam edecek

Gaziantep'te 5-1'lik lider Demir Grup Sivasspor galibiyetinin sevinci yaşanıyor. Demir Grup Sivasspor karşısında çok iyi bir oyun ortaya koyan Gaziantep Futbol Kulübü, gözünü ligin üst sıralarına dikti. Maç öncesi geçirdiği kaza sonrası ameliyat olan Başkan Büyükekşi Teknik Direktör Sumudica ve sporcuları telefonla arayarak ağrılarını dindirecek sonuç almalarını istedi.  

 

Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi, 5-1'lik Sivasspor maçı sonrası yaptığı açıklamada, "Lider Sivasspor karşısında çok iyi bir futbol ortaya koyduk. Maçın başından sonuna kadar oyundaki üstünlük bizde oldu. Takımımız, lider Sivasspor karşısında 5-1 gibi çok farklı bir galibiyet elde ederken, taraftarımıza da keyifli bir maç izlemenin mutluluğunu yaşattı. Bu galibiyette başarısı olan futbolcularımızı, teknik heyeti ve taraftarımızı tebrik ediyorum" dedi.  

 

Sonuç Ağrılarımı Dindirdi

 

Maç öncesi geçirdiği kaza sonucu ameliyat olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Büyükekşi maç öncesi Teknik Direktör Sumudica ve sporcuları telefonla arayarak kendilerinden bir zafer beklediğini, elde edilecek zaferin ağrılarını dindireceğini ifade ettiğini de belirterek “Maç sonrası Teknik Direktör Sumudica ve sporcularımız beni arayarak bu galibiyeti size armağan ediyoruz dediler. Bunları duymak bile benim için bu sonucu daha anlamlı bir hale getirdi. Alınan sonuç gerçekten bütün ağrılarımı dindirdi. Teknik ekimiz ve oyuncularımız sahaya yüreklerini koyarak oynadılar hepsini yürekten kutluyorum. Kulübümüzde uyum içerisinde görev yapan, büyük öz verilerle çalışan yönetim kurulu üyelerimize ve bizleri yalnız bırakmayan yerel ve ulusal basın kuruluşlarımıza ve medya temsilcilerimize, taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Bu galibiyette herkesin payı var. Bu zafer bizleri rehavete kaptırmadan aynı kararlılık ve disiplinle önümüzdeki maçlara hazırlanmak zorundayız” dedi.

 

Gaziantepliler Bize Güvensin

 

Teknik Direktör Sumudica başta olmak üzere teknik heyete ve futbolculara her zaman güvendiklerini hatırlatan Başkan Büyükekşi, Sivasspor maçında yeni transferlerin de ne kadar isabetli olduğunun görüldüğünü ifade etti.  Büyükekşi, Sivasspor galibiyeti sonrası yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

"Bu yıl ilk kez Süper Lig'de oynuyoruz. Ligin başında, ilk 10 takım arasında yer almayı kendimize hedef olarak seçmiştik. İlk yarıyı hedefimizden sapma olmadan kapattık. Devre arası yaptığımız transferlerle kadromuz daha da güçlendi. Her geçen gün daha da güçlenen takımımızla, ligin üst sıralarına doğru çıkmaya devam edeceğiz. Yeter ki, Kırmızı-Siyahlı taraftarımız bize güvenmeye, destek olmaya devam etsin."

 

Maç Gelirleri Elazığ’a Depremzedelere

Gaziantep FK Sivasspor maç gelirlerinin Elazığ’da depremden etkilenen vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için bağışlanacağına da dikkat çeken Başkan Büyükekşi “Geçtiğimiz hafta yönetim kurlumuzun aldığı kararla bu maçın bütün geliri Elazığ’da ki depremzedelere bağışlanacaktır. Önümüzdeki günlere bu rakam netleşecek olup, yapılacak bağış rakamını da kamuoyuyla paylaşacağız. Bizlere inanıp güvenen, destek veren ve özellikle konu depremzedelere destek olunca tribünleri dolduran Gaziantepli taraftarlarımıza kulübüm adına teşekkür ediyorum. Allah ülkemize milletimize böyle acıları bir daha yaşatmasın” dedi. 

Haber Merkezi
03.02.2020

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

BENZER HABERLER