Erdemoğlu :Besnili hemşerilerimiz fakülteye sahip çıkmazsa bu sene sonu kapanacak

Merinos Halı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu , Adıyaman'ın Besni ilçesine yapılan Besni Mehmet Erdemoğlu Mimarlık Mühendislik Fakültesi için hemşehrilerini fakülteye sahip çıkmaya çağırdı.

Erdemoğlu :Besnili hemşerilerimiz fakülteye sahip çıkmazsa bu sene sonu kapanacak

Erdemoğlu, Fakülte´de 15 hocanın sadece 9 öğrenciye ders verdiğini söyleyerek Besnililerin çocuklarını burada okutarak Fakülteye sahip çıkmalarını istedi.

"GELECEKTE YAPILACAK EĞİTİM PROEJLERİNİ ETKİLEYECEK"

Erdemoğlu, aksi takdirde Fakültenin bu sene sonu kapanacağını, bunun ise şevklerini kıracağını ve gelecekte yapacakları eğitim projelerini de etkileyeceğini söyledi.Ali Erdemoğlu, hemşerilerini yaptırdıkları fakülteye sahip çıkmaya çağırdı. Geçtiğimiz yıl Eğitim Öğretime başlayan ve sadece 9 öğrencinin eğitime devam ettiği Besni Mehmet Erdemoğlu Mimarlık Mühendislik Fakültesine Besnililerin ilgi göstermediğini ve bu devam ederse bu sene sonu Fakültenin kapanacağını belirten Erdemoğlu, “Besnili hemşerilerimiz bizim fakülteye sahip çıkmazsa bizim de şevkimiz kırılacak ve gelecekte yapacağımız eğitimle ilgili projelerimizin de aksamasına neden olacaktır.” dedi.

"FAKÜLTE İLGİ GÖRMEZSE BU YIL SONU KAPANACAK" 

Erdemoğlu, şöyle devam etti. “Besni halkından beklentimiz Fakülteye sahip çıkılmasıydı. Fakülteye ancak öğrenci göndererek, kendi çocuklarını burada okutarak sahip çıkılmasını bekliyorum. Geçtiğimiz yıl eğitim öğretime başlayan Fakültede 9 öğrenci okuyor. Burada 15 hoca ders veriyor. Biz Fakülteyi bölgenin çocukları gençleri okusun diye açtık. Gelmek isteyene burs vereceğiz dedik, başarılı olanlara Merinos Fabrikalarında iş imkanı sunduk. Ancak görüyoruz ki Besni halkı buna ilgi göstermedi. Besnililer şunu bilsin ki önümüzdeki yıl buraya öğrenci gelmezse, bu sınıflar dolmazsa sene sonunda Fakülte kapanacak. Bu Fakülte Besni´nin geleceği, Besni halkı çocuklarını burada okutarak bu fakülteye sahip çıkmalı, biz bunu bekliyoruz. Besnili hemşerilerimiz bizim fakülteye sahip çıkmazsa bizim de şevkimiz kırılacak ve gelecekte yapacağımız eğitimle ilgili projelerimizin de aksamasına neden olacaktır. Bu konuda bütün Besnili hemşerilerimizin duyarlı olmasını istiyoruz.” dedi.(Kaynak :besniekspres.com)

Haber Merkezi
09.02.2019
Etiketler

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

BENZER HABERLER