GAZDAŞ'tan Açıklama: Doğal Gaz Bağlantıları Hızla Yapılıyor

GAZDAŞ'tan Açıklama:  Doğal Gaz Bağlantıları Hızla Yapılıyor

GAZDAŞ’tan yapılan yazılı açıklamada, “Ekim, Kasım, Aralık 2018 döneminde doğal gaz dağıtım faaliyeti kapsamında abonelik alımlarına yönelik olarak izleyeceğimiz strateji konusunda, kamuoyunu bilgilendirme amacıyla bu bülten hazırlanmış bulunmaktadır” denildi.

Yapılan açıklamada ,”GAZDAŞ olarak;  2006 yılından bu yana Dağıtım Lisans alanımızda doğal gaz alt yapı yatırımlarını bir program ve plan dâhilinde zamanında gerçekleştirmiş ve gerçekleştirmeye devam etmektedir. 2018 yılı doğal gaz alt yapı yatırımlarımızı planlandığı şekli ile büyük oranda tamamlanmıştır. Ancak, abonelerimizden Eylül ve Ekim aylarında gelen yoğun doğal gaz talebine bağlı olarak, servis hattı ve servis kutusu montajında ön görülmeyen bir talep artışı yaşanmıştır. Bu talebi karşılamak için, servis hattı ve servis kutusu montajı yapan ekip sayısının artırılması çalışmalarımız tamamlanmış bulunmaktadır” ifadelerine yer verildi.

“Tüm Talepler Karşılanacak”

Açıklama şu şekilde devam etti : “Bu çerçevede servis hattı ve servis kutusu olmayan binalardan bugüne kadar almış olduğumuz abonelik taleplerini yasal süresi içerisinde karşılamak adına sahada yoğun bir çalışma dönemine girilmiş olup, servis hattı ve servis kutusu yapımı yönündeki bu yoğun çalışmamız özellikle Ekim, Kasım ve Aralık ayında devam ettirilerek gaz talebinde bulunan abonelerimizin beklentileri herhangi bir mağduriyete neden olmayacak şekilde karşılanacaktır. Yeni servis hattı ve servis kutusu montajı çalışmalarımızın yanı sıra, servis hattı ve servis kutusu olan binalardan gelen abonelik taleplerinin işlemleri, aralıksız olarak devam etmekte ve doğal gaz arzları sağlanmaktadır.Sokağında doğal gaz hattı olmayan bölgelerdeki binalardan gelen abonelik taleplerini karşılamak adına ise öncelikle dağıtım şebekesinin genişletilmesi çalışmaları kapsamında bu tür sokakların en kısa sürede şebeke alt yapısı tamamlanması programlanmış olup, bu aşamadan sonra servis hattı ve servis kutusu montajına geçilecektir.” (Bülten)

 

 

 

 

 

Haber Merkezi
25.10.2018

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

BENZER HABERLER