Hastaneye nitelikli yollar kazandırılıyor

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Eğitim ve Araştırma Hastanesi çevresinde yürütülen asfaltlama çalışmalarını inceledi. Nitelikli hale getirilen yollar, memnuniyetle karşılandı.

Hastaneye nitelikli yollar kazandırılıyor

 

Yürüttüğü asfalt çalışmalarıyla ilçeye nitelikli ve modern yollar kazandıran Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Suat Zengin ile birlikte Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Eğitim ve Araştırma Hastanesi çevresindeki çalışmaları inceledi. Hastane çevresindeki yollarda oluşan çukurların sürücülere zor anlar yaşatmaması ve bu durumun olası bir kazaya sebebiyet vermemesi adına Şehitkamil Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerin başlattığı çalışmalar tamamlama aşamasına getirildi.

ŞEHRİN HER NOKTASINA YETİŞMEYE GAYRET GÖSTERİYORUZ

Çalışmaların kısa süre sonra tamamlanacağını dile getiren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, şu değerlendirmede bulundu:

“Ben öncelikle hocama bize bu konuda yardımcı olduğu için teşekkür ediyorum. Tabi şehrin her noktasına yetişmeye gayret gösteriyoruz ama özellikle üniversite hastanesinin poliklinikler noktasındaki sirkülasyon çok fazla. Bunun yanı sıra üniversitenin arka tarafından girişinde GASKİ’nin de hat çalışmaları yapılmıştı ve yol artık ömrünü tamamlamıştı. Tabi imar planına göre bu yol daha geniş ama kamulaştırmalardan kaynaklanan sıkıntıdan dolayı mevcut haliyle kullanabiliyoruz. En idealini beklemeye kalkarsak, vatandaşımız burada kalitesiz ortamda gidip gelmeye başlayacak. Kavşakları baypas ederek, buradan direk Karataş çıkışını kullanan bir yol olması münasebetiyle yalnızca hastaneye gelen değil, Karataş’a giden vatandaşlarımızın da kullanmış olduğu bir yol. Bizim buradaki yaklaşımımız, Şehitkamil, Şahinbey, Büyükşehir Belediyesi meselesi değil, kurumlar arası işbirliği çerçevesinde bütün belediyeler hep birlikte milletimize hizmet etmek. Bizim de görevimiz; vatandaşlarımıza, hastalarımıza, hocalarımıza hizmet etmek. Arkadaşlarımız hızlı bir şekilde çalışmalara başladılar, en kısa sürede bitirecekler ve milletimizin hizmetine sunacaklar. Bizim buradaki asıl amacımız şekil değiştirmesinin gerekliliği. Çünkü artık üniversite bulvarı bu yükü kaldırmıyor ve yeni planlama yapılması gerekiyor. Üniversitenin arka girişinin olduğu noktada da zaten Büyükşehir Belediyemiz geniş yol çalışmasını devam ettiriyor. İnşallah burada da çalışmalar tamamlandıktan sonra yeni bir planlamayla üniversiteye daha rahat ve daha kaliteli ulaşımı sağlayabilecek çözümler üreteceğiz. Ben bu konuda bize yol gösterdikleri için ve talepte bulundukları için hocamıza ve ekibine teşekkür ediyorum.”

YOLLARIMIZ İLE İLGİLİ SIKINTILAR VARDI

İncelemeler sonrası açıklamada bulunan Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Suat Zengin, “Uzun süreden beridir yollarımız ile ilgili sıkıntılar vardı ve bu konuyu Başkanımız ile görüşmemizde, Başkanımız hemen onay vererek çalışmaları başlattı. Bunun yanı sıra bir de hastanemiz içerisinde Karataş bölgesine bir çıkış yolu verdik. O çıkış yolu ile birlikte vatandaşlarımız burayı bir giriş-çıkış olarak kullanmaya başladı ve yol da aktifleşti. Yapılan hizmetlerden dolayı Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na çok teşekkür ediyorum. Birçok projelerimiz var, Başkanımız onlara da yardım edeceğini dile getirdi. Başkanımız ile birlikte vatandaşlarımızı düşünerek ve aynı zamanda hizmet kalitesinin de artması için adım adım beraberce çalışmaya gayret göstereceğiz” şeklinde konuştu.

 

 

Haber Merkezi
09.04.2018

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

BENZER HABERLER