Milletvekili Erdoğan: Bölgenin sağlık üssü olacağız

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Gaziantep’e yapılan sağlık yatırımları hakkında bilgi vererek Gaziantep’in sağlık turizmi bir kent olduğuna dikkat çekti.

Milletvekili Erdoğan: Bölgenin sağlık üssü olacağız

Erdoğan, “Gaziantep’e Sağlık Bakanlığımız kararı ile 29 tabip 30 da alanında uzman tabip olmak üzere 59 hekim ataması gerçekleşti. Şehir Hastanemizin yapılması ile de bölgenin sağlık üssü olacağız” dedi.

GAZİANTEP’E UZMAN DOKTOR ATAMALARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sağlık Bakanlığı tarafından Gaziantep’e toplamda 59 doktor ataması gerçekleştirildiğinin altını çizerek ataması yapılan hekimlerin çoğunun ise alanında uzman doktorlar olduğunu belirten Erdoğan, “Gaziantep’e bakanlığımızın kararı ile şu anda doğrudan 59 tane hekim ataması gerçekleştirildi. Bu atamalar hem Gaziantep merkezi için hem de ilçelerimiz için gerçekleşti. Atamaların çoğu da uzman doktor. Gaziantep sağlıkta büyük yatırımlar alıyor aslında. Bundan dolayı yeni hekimlere ihtiyacımız vardı. İlk etapta 59 hekim ataması geldik. Bunun 30 tanesi uzman doktor. Acil tıp alanında, çocuk alanında yine endokrinoloji alanında yine hematoloji alanında ve çocuk immünolojisi alanında atamalar yapıldı. Bu alanlara özellikle ihtiyaç duyuluyordu şehrimizde. Ağırlıklı olarak ise atamalar çocuk hastalıkları üzerine atanan doktorlardan oluştu” ifadelerinde bulundu.

ÇOCUK ÖLÜM ORANLARINI MİNİMUM SEVİYEYE İNDİRMEK İÇİN MÜCADELE VERİYORUZ

Hekim atamalarında özellikle çocuk hastalıkları alanında uzman doktorların atamasına dikkat edildiğini söyleyerek çocuk ölüm oranlarının minimum seviyeye çekilmek istendiğini söyleyen Erdoğan, “Yeni hekim atamaları ile özellikle çocuk ölümlerinin önüne geçmek için alanında uzman çocuk hastalıkları uzman doktor atamalarını aldık. Amacımız çocuk ölüm oranlarının minimum seviyeye indirilmesidir. Bu kapsamda şehrimizde Dr. Ersin Arslan Araştırma Hastanemize, Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanemize, Araban Devlet Hastanemize, Nizip Devlet Hastanemize, Şehitkamil Devlet Hastanemize çocuk hastalıkları uzman doktorları atandı. Yine çocuk cerrahisi alanında da Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastanemize uzman doktor ataması gerçekleştirildi. Şu anda çocuk hastalıkları alanında doktor eksikliği olan hastanemiz kalmadı” diye konuştu.

GAZİANTEP ARTIK BİR SAĞLIK TURİZM ŞEHRİ

Gaziantep’in sanayi, ihracat, ticaret ve gastronomi dışında aynı zamanda sağlık turizmi şehri olduğuna da dikkat çeken Erdoğan, “Gaziantep nasıl ki bir sanayi şehri bir ihracat şehri bir ticaret şehri ve bir gastronomi şehri ise aynı zamanda sağlık şehridir de. Özellikle sağlık turizminde büyük yol kat ettik. Bu kapsamda bugün Avrupa’dan Amerika’dan, Ortadoğu ülkelerinden birçok alanda hasta alıyoruz” dedi.

ŞEHİR HASTANESİNDE HEDEF 2020

Şehir hastanesi çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini söyleyerek şehir hastanesinin de tamamlanması ile birlikte Gaziantep’in sağlık alanında da bölgenin yıldızı olacağını dile getiren Erdoğan, “Şehir hastanemizin de inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Şu anda hedef olarak 2020 yılı görülüyor. Çok büyük bir yatırım olduğu için küçük de olsa süre aksaması yaşana bilir. Ancak biz sürecin hızlandırılması için milletvekilleri olarak sürekli görüşmeler halindeyiz. Şehir hastanesi ile Gaziantep sağlıkta zirveye ulaşacaktır. Yine nükleer tıp alanında kullanılan radyoaktif ürünlerin kullanımı hakkında Sağlık Bakanlığı ile görüşmelerde bulunduk. Şehrimize sağlık alanında yeni yatırımlar almak için de çalışıyoruz. Yine şehir hastanemiz açılınca yeni hekim atamaları da gerçekleşecek Gaziantep’e. Cumhurbaşkanımız özellikle sağlık alanında önemli yatırımlara fırsat veriyor. Bu kapsamda da Gaziantep’e verilen değer her alanda olduğu gibi sağlık alanında da yüksek diyebiliriz. Sağlık ve eğitim bizler için ilk sırada yer alıyor” diye konuştu. (AHMET ATMACA)

Haber Merkezi
19.10.2019

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

BENZER HABERLER