OsteoLife Sağlığını Koruyanlara Kitap Hediye Ediyor

Yaklaşık 2 yıldır hizmet veren sağlıklı yaşam ve egzersiz merkezi OsteoLife’da spor, diyet ve psikolojik danışmanlık verilmekte.

OsteoLife Sağlığını Koruyanlara Kitap Hediye Ediyor
Aletli pilatesten funny jumps’a bir çok hizmeti içeren kurum Gaziantep’te çeşitli ilklere imza atarak bakış açısını çoktan değiştirdi bile. Kurum içinde egzersizleri fizyoterapistlerin planlaması ve spor programlarının sağlıkçılar tarafınan yürütülmesi, halkın spora olan algısını etkilemeye yetti bile. Artık insanlar egzersizde sakatlanma riski olmaksızın spor için önce bir fizyoterapiste danışmaya başladılar. Kronik rahatsızlıkları olan, sedanter yaşayan insanlar hayatlarına spor katmadan önce bilinçli olmaları gerektiğini ve önce bedenlerinin var olan durumlarının değerlendirilmesi gerektiğini farketmeye başladılar. OsteoLife’da görev yapan fizyoterapistlerin kentteki insanları bilinçlendirmek için çeşitli alanlarda uzmanlaşmış olmasının bu algıyı hızlandırmakta çok etkili olduğunu düşünen, merkez kurucularından Uzm.Fzt. İbrahim Küçükcan, kişilerin sağlığına değer vermesi için bakış açılarının genişlemesi gerektiğini vurguladı. Bu sebeple kurumda spor programını düzenli bir şekilde takip eden, aksatmadan hedeflerine ulaşmış olan üyelerine her ay 4 kitap hediye edilmekte.
Kurum spor yapanlara okumayı, okuyanlara da spor yapmayı teşfik ediyor. Ayrıca belirli zamanlarda özenle seçilmiş çeşitli kitapların hissettirdiklerini ve özetlerini de takipçileriyle paylaşıyor.İlerleyen dönemde bu gibi aktivitelerin çeşitlendirileceğini söyleyen Küçükcan, Türkiye Fizyoterapistler Derneği Gaziantep İl Temsilcisi olarak da halkın sağlık için hareket etmesi ile ilgili farkındalığı artırmaya yönelik çeşitli organizasyonları yürütmekte. Bölgedeki insanları 10 Mayıs Dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü’ne özel gerçekleştirilecek, büyük bir organizasyon için ‘sağlığını sevenlerin bizi takip etmelerini tavsiye ediyorum, herkesi davet edeceğiz, harika bir etkinlik olacak’ dedi.
Haber Merkezi
16.04.2018

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

BENZER HABERLER