TOBB seçimlerinde Gaziantep’e önemli görev

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 74. Genel Kurulu gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen Genel Kurul’da GSO Başkanı Adnan Ünverdi, GSO Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu ve GTO Başkanı Tuncay Yıldırım konsey üyeliklerine seçildi.

TOBB seçimlerinde Gaziantep’e önemli görev

“HİSARCIKLIOĞLU YENİDEN BAŞKAN”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 74. Genel Kurulu gerçekleştirildi.  TOBB başkanlığına yeniden seçilen M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kongresine Gaziantep Sanayi Odası, Ticaret Odası ve Ticaret Borsası yönetim kurulu başkanları ve meclis başkanlarının yanı sıra çok sayıda yönetim kurulu üyesi katıldı.

SANAYİ ODASINA ÖNEMLİ GÖREV

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 74. Genel Kurulu’nda ,TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yeniden başkan seçilirken, GSO Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu, TOBB Genel İdare Kurulu üyeliği ve Sanayi Odaları Konsey Üyeliğine seçilirken, Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi Sanayi Odaları Konsey Başkan Yardımcılığı ve TOBB Yönetim Kurulu Yedek Üyeliğine seçildi.

KONUKOĞLU: GAZİANTEP VE ÜLKE EKONOMİSİNE DEĞER KATACAĞIZ

GSO Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu ve Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, yeni dönemin ülkemiz için hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Güzel bir seçim atmosferi yaşadıklarını kaydeden Konukoğlu, üstlendikleri sorumluluklar çerçevesinde Gaziantep’e ve ülkemiz ekonomisine değer katmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

ÜNVERDİ: GELECEĞİN TÜRKİYESİNİ İNŞA EDECEĞİZ

Yönetim Kurulu Başkanı Ünverdi de, sivil toplum kuruluşlarının iş ve ekonomi dünyasındaki önemine vurgu yaparak, “Gelişen dünya şartlarına ayak uydurabilmek için üyelerimiz ve paydaşlarımızla birlikte yeni projeler geliştirerek geleceğin Türkiye’sini inşa edeceğiz. Bu bağlamda birlik ve beraberlik içinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı. 

GTO BAŞKANI YILDIRIM TOBB TİCARET ODALARI KONSEYİNE SEÇİLDİ

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, TOBB’da gerçekleştirilen seçimli 74. Genel Kurul’da TOBB Ticaret Odaları Konseyi’ne seçilme başarısı gösterdi.

GTO BAŞKANI YILDIRIM: “SORUMLULUĞUMUZU, KENTİMİZİN YARARI İÇİN EN İYİ ŞEKİLDE YERİNE GETİRMEYE GAYRET EDECEĞİZ”

GTO Başkanı Yıldırım, Ticaret Odaları Konseyi'ne seçilmesi dolayısıyla yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ticaret Odaları Konseyi, TOBB bünyesinde çok önemli bir platform. Gerek illerin gerekse bütün Ticaret Odalarının sorun ve taleplerinin TOBB Yönetimine aktarılmasında önemli bir köprü görevi üstleniyor. Almış olduğumuz bu sorumluluğu, kentimizin ve Odamızın yararı için en iyi şekilde yerine getirmeye gayret edeceğiz. Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nu Türk özel sektörünün kanuni temsilcisi olan TOBB'un Başkanlığına bir kez daha seçilmiş olmasından dolayı kutluyoruz.  Önümüzdeki dönemde yapacağı bütün çalışmalarda başarılarının devamını diliyoruz.”

GTO DELEGELERİ TOBB GENEL KURULU’NA KATILDI

TOBB  Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen Genel Kurula, GTO Yönetim Kurulu Başkanı M. Tuncay Yıldırım ve Meclis Başkanı Hilmi Teymur’un yanı sıra Gaziantep Ticaret Odası (GTO) TOBB delegeleri Ökkeş Tabur, Osman Canseven, Mesut Yılmaz, Necip Yılmaz, M. Hayri Demirci, Ahmet Tabur, Mustafa Deniz Durakoğlugil, Osman Kıratlı, Veli Kadooğlu, M. Ali Çalışkantürk, Kemal Sertkaya, Hasan Erol, M. Seddar Cingisiz, Abidin Ademoğlu, Hülya Akkaya, Ayhan Çeliksöz, Kazım Çolak, Ayberk Uygun, Yusuf Ziya Yıldırım, M. Ali Bozkurt, Ali Dalgıç, Vaysal Köseoğlu, Genel Sekreter Figen Çeliktürk, GTO Meclis Başkanlık Divanı, Yönetim Kurulu üyeleri ve TOBB Genç Girişimciler Kurulu başkanından oluşan geniş bir heyet katıldı.

GTB’den GENEL KURULA YOĞUN KATILIM

Ankara'da TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nde gerçekleştirilen Genel Kurula, 365 Oda ve Borsanın delegeleri katıldı. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, "Bu süreçte 4 ana meseleye odaklandık. İlk olarak Oda ve Borsalarımızın gücünü ve kapasitesini artırdık. Odaklandığımız ikinci konu, özel sektörümüzün yurt dışındaki lobisiydi. Eskiden kapısından dahi giremediğimiz küresel iş örgütlerinin tamamında, artık söz sahibi olduk. Özel sektörümüzün çıkarlarını tüm dünyada savunan bir camia haline geldik. Üçüncü önceliğimiz, ülke meselelerinde inisiyatif almak oldu. Dördüncü olarak, Türkiye'nin zenginleşmesi için fikir ürettik, proje ürettik" dedi. TOBB Genel Kuruluna; Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, Meclis Başkan Yardımcıları Karaca Türkmen ve Enver Çokay, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Alagöz, Meclis Üyeleri Orhan Çetin, Ahmet Ulu, Bilal Tabur, Mevlüt Polat, Mehmet İşbilir ve Genel Sekreter Özgür Bayram katıldı.

 

 

Haber Merkezi
16.05.2018
Etiketler

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

BENZER HABERLER