Toyota hibrit dönüşüm çağını başlattı

Gaziantep Toyota Plaza Muhittinoğlu’nda Toyota hibrit model araçların tanıtımı yapılırken tanıtım sonrasında ise araçların test sürüşleri gerçekleştirildi.

Toyota hibrit dönüşüm çağını başlattı

Gaziantep Toyota Plaza Muhittinoğlu’nda gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Gaziantep Toyota Plaza Muhittinoğlu Yönetim Kurulu Başkanı  Abdullah Muhittinoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Uğur Muhittinoğlu ve Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. Pazarlama Direktörü Barış Erdim katıldı. Muhittinoğulları  gerçekleştirilen toplantı sonrasında araçların tanıtımını yaptı.

 

MUHİTTİNOĞLU: GAZİANTEP HİBRİT OTOMOBİLLERE ÇOK SICAK BAKIYOR

Türkiye’de hibrit çağı başlıyor etkinliklerinin Gaziantep’te devam ettiğini söyleyen Muhittinoğlu, “Markamız tüm Türkiye’yi kapsayan, Türkiye’de hibrit çağı başlıyor etkinliklerine Gaziantep ile devam ediyor. Otomotiv sektörü ülkemiz ekonomisi için lokomotif sektörlerden bir tanesidir. Özellikle iki hibrit modelimiz Toyota Coralla  ve Toyota C-HR  modellerinin Türkiye’de üretiliyor olması şehrimizin markamıza çok sıcak bakmasına yol açmıştır” ifadelerinde bulundu.  

HİBRİT OTOMOBİL SATIŞLARI GÜN BE GÜN ARTIYOR

Gaziantep’te toplamda 530 adet hibrit  araç satışı gerçekleştirildiğini söyleyerek bu sayının giderek artacağına dikkat çeken Muhittinoğlu, “2018 yılında 530 adet Toyota otomobil sattık. Tüm dünyada olduğu gibi Corolla modelimiz sektörümüzün lokomotifi olmuştur. Şimdi hibrit modeli ile halkımız tarafından daha çok sevileceğini düşünüyoruz. Toyota’nın gerek teknoloji gerekse güvenlik ve donanım açısından ulaştığı seviyeye hep birlikte tanıklık ediyoruz. Bu gurur aslında Türkiye’nin gururudur” dedi.  

HEM EKONOMİK HEM EKOLOJİK ÇÖZÜM

Hibrit teknolojisinin Toyota ile yükseldiğini belirten Muhittinoğlu, “Toyota, hibrit otomobillerin sağladığı benzersiz sürüş keyfinin yanısıra, batarya kiralama maliyetleri olmayan, şarj istasyonu ve benzeri alt yapı gereksinimi duymadan “hibrit teknolojisini” orta ve uzun vadede en ekonomik ve ekolojik çözüm olarak görüyor. Biz de müşterilerimizi bu yönde bilgilendirip hibrit otomobillerin avantajlarını anlatıyoruz. Görüyoruz ki hibrit otomobili test edenler ve alanlar çok memnun oluyorlar ve bu araçlarından vazgeçmiyorlar” açıklamalarında bulundu.

ERDİM: GAZİANTEP HİBRİT OTOMOBİL SATIŞLARINDA ÖNCELİKLİ ŞEHİR

Toyota Corolla’nın lokomotif marka haline geldiğini söyleyerek yeni hibrit modellerle başarının taçlandırıldığını söyleyen Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. Pazarlama Direktörü Barış Erdim, “Uzun zamandır beklediğimiz Yeni Corolla şimdi çok daha gösterişli ve prestijli bir yapıya kavuştu. Bugüne kadar tüm dünyada 46 milyon adedi geçen satışı ile en çok tercih edilen otomobil olan Corolla, ülkemizde de markamızın lokomotifi olmaya devam edecektir. Bir başka gurur kaynağımız ise Yeni Corolla’nın hibrit versiyonu ile birlikte Türkiye’de üretiliyor olması. Bir ilk olan yerli üretim Yeni Corolla Hybrid’in de katkısıyla 2019 yılında, 12 bin adetlik hibrit otomobil satışı yapmayı hedefliyoruz. Mart ayı itibariyle toplam satışlardaki hibrit araç satış oranımızın yüzde 50’nin üzerine çıkması hedefimize ulaşacağımızın en büyük göstergesi” açıklamalarında bulundu.

 (AHMET ATMACA)

 

Haber Merkezi
12.04.2019

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

BENZER HABERLER