Turkcell Platinum Bosphorus Cup’ta   yelkenler İstanbul’un kalbinde açıldı  

İstanbul Boğazı’nın yelkenlilere açıldığı en büyük organizasyon Turkcell Platinum Bosphorus Cup tüm hızıyla devam ediyor.

Turkcell Platinum Bosphorus Cup’ta   yelkenler İstanbul’un kalbinde açıldı  

 

Bu yıl 17.’si düzenlenen kupanın Boğaz yarışı, 29 Eylül’de (bugün) kalabalık bir seyirci topluluğunun önünde gerçekleştirildi. Boğaz, tüm renkleri ve ihtişamıyla yelkenlilerin kıyasıya mücadelesine sahne oldu. 

Türkiye’nin uluslararası arenadaki en önemli ve uzun soluklu spor organizasyonlarından biri olan Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2018’de ilk gün İstanbul Boğazı’nın eşsiz görüntüsü altında geride kaldı. Yaklaşık 10 ülkeden 800 yelkencinin mücadele ettiği yarışa, sahile akın eden İstanbullular yoğun ilgi gösterdi.

Boğaz’a Dolmabahçe üzerinden giriş yapan yelkenliler Beşiktaş’ta Dolmabahçe Sarayı’nın önünden saat 12.00’de start aldılar. Yelkenliler, Çırağan Sarayı’nın önünden geçip, Anadolu Hisarı şamandırasından dönüşlerini gerçekleştirdiler. Dünyanın dört bir yanından gelen yelkenler, bu keyifli ve mücadele dolu günün finişini Çırağan Sarayı önündeki hatta yaptılar.

Şampiyon yarın belli oluyor

Turkcell Platinum Bosphorus Cup’ın ikinci ve son günü ise yarın koşulacak. Yelkenciler Caddebostan’da koşulacak yarışla mutlu sona ulaşabilmek için kıyasıya mücadele edecek. Yarışlar sonunda şampiyonluğu elde eden ekip 2004 yılında ünlü tasarımcı Can Yalman tarafından tasarlanan, gümüş Bosphorus Cup Döner Trofe Kupası’na bir yıl boyunca sahip olma hakkına sahip olacak.

 

Haber Merkezi
29.09.2018

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

BENZER HABERLER