VALİ DAVUT GÜL’ÜN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Milli ve dini bayramlar bizi biz yapan en önemli değerlerimizdendir. Bizleri manevi iklimiyle saran, kaynaştıran ve kucaklaştıran, birlik ve beraberliğin pekiştiği bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz.

VALİ DAVUT GÜL’ÜN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Dostluk,  sevgi, saygı  ve dayanışma gibi güzel duyguların daha yoğun yaşandığı bayram günlerinde; kimsesiz, muhtaç vatandaşlarımızı,  huzurevlerinde yaşamını sürdüren yaşlılarımız ile çocuk yuvalarında ve yetiştirme yurtlarındaki korunmaya muhtaç çocuklarımızı bizzat ziyaret ederek  onlara yalnızlıklarını unutturmak,  bayram sevincini onlarla paylaşmak ve onlara da bayramı yaşatmak  hepimiz için bir insanlık görevidir.      

   Sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel, en anlamlı örneklerinin yaşandığı dini bayramlarımız; sevgi, saygı, yardımlaşma ve hoşgörü duygularının güçlenmesine vesile olmaktadır. Bunun en güzel örneğini Gaziantep’te görüyoruz. Gaziantep Valiliği ve Türk Kızılayı arasında imzalanan işbirliği protokolü ile Gaziantepli hayırseverlerimiz tarafından verilen kurban bağışlarıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına kayıtlı ihtiyaç sahiplerine sadece bayramda değil  bütün yıl boyunca   kurban etleri dağıtılacaktır. Valilik olarak düzenlediğimiz her sosyal projede ben de varım diyerek desteklerini esirgemeyen tüm Gaziantepli hayırseverlerimize şükranlarımı sunuyorum.

   Değerli Gaziantepliler,

   Vatandaşlarımızın bayramlarını huzur ve güven ortamında geçirmeleri için Valiliğimizce her türlü tedbirin alındığını belirtmek isterim.

   Bu duygu ve düşünceler ile bayramlarımızın en güzel gelenek ve hasletlerimizi koruma, yaşama ve yaşatma vasıflarıyla her yıl bizleri daha da bütünleştireceğine gönülden inanıyor, kurbanlarımızın Allah katında makbul olmasını diliyor,  Kurban Bayramı’nın; Gazi şehrimize, ülkemize ve tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

Haber Merkezi
09.08.2019

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

BENZER HABERLER