Yapı ve Gayrimenkul fuarları 4 Ekim perşembe günü kapılarını açıyor

Ortadoğu Fuar Merkezi’nde yerli ve yabancı firmaların kuracağı konsorsiyumlarla özellikle Suriye’nin inşa edilmesinde etkin rol üstlenecek fuarlara 60 marka ve firma katılacak. 

Yapı ve Gayrimenkul fuarları 4 Ekim perşembe günü kapılarını açıyor

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ve TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi destekleriyle AKORT Fuarcılık tarafından düzenlenecek; Yapı, İnşaat, Dekorasyon Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı (BUILDEAST) ile eş zamanlı olarak düzenlenecek Gaziantep Emlak, Konut Projeleri ve Finansman Fuarı (GAYRİMENKUL) 04-07 Ekim tarihleri arasında Gaziantep’te gerçekleştirilecek.

Türk inşaat sektörünü Ortadoğu ve Afrika ile buluşturacak olan fuarlara, Yurtdışından çok sayıda alım heyeti, üst düzey müteahhit ve sektör temsilcisi katılacak.

Fuarda, aktarım gereçleri, arıtma sistemleri, asma tavan sistemleri, bağlantı, tespit elemanları, banyo, mutfak donatımları, beton, donatı ve ekipmanları, bilgisayar yazılımları, bina içi donatım, bina otomasyonu, boru, fitting ve diğer ekipmanlar, boya, vernik, cam ve saydam elemanlar, cephe ve çatı sistemleri, çelik ve ahşap evler, çevre düzenleme ve peyzaj, doğal ve yapay taşlar, duvar elemanları ve blokları, duvar ve döşeme kaplamaları, elektrik, aydınlatma, enerji, granit, mermer, seramik, güneş enerji sistemleri, güvenlik sistemleri, ısıtma- soğutma- havalandırma, iskele ve kalıp, iş makineleri, kapı sistemleri ve aksesuarları, tesisat ekipmanları, yapı kimyasalları, yönlendirme sistemleri gibi ürün grupları yer alacak.

Fuarlarda, Gaziantep, İstanbul, Ankara, Kocaeli, Bursa, Adıyaman ve Antalya’dan firmalar yer alırken dolaylı olarak da Almanya ile İsviçre ülkelerinden firmalar katılacak.

Yurt içinden profesyonel ziyaretçilerin geleceği fuarlarda yurt dışından; Suriye, Irak, İran, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuzey Afrika ve Türki Cumhuriyetleri’nden ziyaretçiler katılacak.

Fuarlar 4 gün boyunca 10:00 -19:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

ÜNVERDİ, “YENİ İŞ BAĞLANTILARI KURMA NOKTASINDA BU İKİ FUARIMIZ ÖNEMLİ BİR İŞLEVİ YERİNE GETİRECEK”

Fuarların önemine işaret eden GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, üretilen ürünlerin sektörlerle buluşma noktasında firmaların yeni ürünleri burada görme fırsatı bulacağını kaydetti.

Sanayicilerin katma değeri yüksek ürünler geliştirmeleri ve sektör fuarları ile tanıtım yapmalarına destekte bulunduklarını belirten Ünverdi, “Fuarlara büyük önem veriyor ve kentimizin en önemli sektörleri arasında yer alan inşaat ve yapı malzemeleri ile gayrimenkul sektörlerine yönelik, bu yıl ilk defa BUILDEAST Yapı, İnşaat, Dekorasyon Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı ve eş zamanlı olarak GAYRİMENKUL Gaziantep Emlak, Konut Projeleri ve Finansman Fuarlarını düzenliyoruz” dedi.

Yapı sektörüne yönelik fuarların Gaziantep ve ülkemiz için ayrı bir önem taşıdığına dikkati çeken Ünverdi, “Türk ve Ortadoğu yapı sektörünü Gaziantep’te buluşturacak fuarlarımızın yapı dünyasına yeni değerler katacağına yürekten inanıyoruz. Ortadoğu ve Arap ülkelerine olan ihracatımızı artırmak ve bu bölgelerle yeni iş bağlantıları kurulması noktasında bu iki fuarımız önemli bir işlevi yerine getirecek” diye konuştu.

Haber Merkezi
29.09.2018

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

BENZER HABERLER