Burçin Uslu

Burçin Uslu

Tatil bitiyor..

Online eğitim ile yarı tatil modunda geçen ilk eğitim dönemi geride kaldı. 3 haftalık ara tatilinde ardından 15 Şubat itibariyle ikinci dönem eğitim kademeli olarak yüzyüze başlayacak.

Yapılan açıklamalara göre 15 Şubat itibarıyla, "birleştirilmiş sınıf" uygulaması yapılan okulların tamamı, köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde il/ilçe hıfzıssıhha kurullarının il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri iş birliği içinde alacağı kararlar doğrultusunda tüm ilkokul ve ortaokullar ile tüm bağımsız anaokulu ve özel eğitim anaokullarında haftada 5 gün yüz yüze eğitime geçilecek. Tabiki pandemi kuralları çerçevesinde..

 1 Mart'tan itibaren ise tüm resmi ve özel ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıfları ile özel eğitim sınıflarında, haftada 2 gün yüz yüze eğitim yapılacak, tüm resmi ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının 8. sınıflarında da yüz yüze eğitime başlanacağı açıklandı. 8. sınıflarda yüz yüze eğitim yapılacak günler ile eğitime başlama ve bitiş saatleri okul yönetimleri tarafından öğretmenlerle birlikte belirlenecek.

Ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflarda tüm dersler uzaktan eğitim yoluyla işlenmeye devam edilecek.

12. sınıfların dışındaki lise öğrencileri için ise henüz tarih net değil. 

Bakan Ziya Selçuk açıklamasında “Lise öğrencilerimizin birinci dönemden kalan sınavları, mart ayı içerisinde planlanarak yüz yüze gerçekleştirilecektir” ifadelerini kullandı.

Öğrencilerin okullarda yüz yüze eğitime katılımları velilerin kararına bağlı olacak. Çoğu anne baba koronavirüs salgını ve yeni mutasyonlu virüs nedeniyle çocuklarını okula göndermekte kararsızlar haklı olarak. Çocuklarını yüz yüze eğitime göndermek istemeyen veliler, durumlarını yazılı olarak bulundukları okullara beyan edecek. Bu durumda çocuklar devamsız sayılmayacak, uzaktan eğitime devam edecek ve müfredattan sorumlu olacak. 

Öğretmenlerimiz öğrencilerini çok özlediler, öğrencilerimiz de öğretmenlerini, okullarını, arkadaşlarını çok özlediler.. Aylardır evde tablet başında gerçekten sıkıldılar. Pandemi belkide en çok çocuklarımızı yaraladı.. 

Sağlık ve başarılarla dolu güzel bir eğitim dönemi olsun..


11.02.2021

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

YAZARIN DİĞER YAZILARI