Şafak SALICI

Şafak SALICI

Yerli üretim desteklenmeli..

Türkiye’de döviz ve özellikle dolar kuru tarihinin zirvesini gördü .Bu süreçte yurt genelinde başlatılan enflasyonla yüzde 10 mücadele kampanyasına Gaziantep’te öncülük etti ve yurt genelinde bu kampanyaya adını yazdıran ilk şehir oldu. Bugün herkes karınca kararınca ekonomik durumuna göre enflasyonla mücadele etmek için indirim uyguluyor.

Ekonomideki dik duruşumuzu sağlamak için başlatılan enflasyonla mücadele kararını Gaziantep  Denge Gazetesi olarak bizler de destekliyor ve bu desteğin bir vatandaşlık görevi olduğunu düşünerek bizlerde elimizden geleni yapacağız. Unutmamak gerek ki güçlü ekonomi var oldukça ,ekonomideki bu çarklar daha sağlıklı dönecektir.

Ekonomi ile mücadele bizlere neyi öğretti ? Akla gelen ilk cevap yerli üretimin değerini öğretti olmalı. Bugün yerli üretim yapamadığımız ve özellikle teknolojik bağımlılığımızdan dolayı yurt dışına bir çok konuda bağımlıyız. Son zamanlarda ekonomimiz üzerine oynanan bu oyunu gören büyük iş adamlarımız da şunu gördü ki ; evet artık yerli üretime daha fazla yüklenmek gerekiyor. Bu kapsamda hükümetin başlattığı Enflasyonla mücadele kampanyasının etkisi ile yerli üretim artık her alanda desteklenmeye başlandı. Türkiye destek verildiği sürece A’dan Z’ye her şeyini üretebilecek kabiliyete sahiptir. Yeter ki girişimcilerimize imkan ve fırsat tanınsın.

 


16.10.2018

YAZARIN DİĞER YAZILARI