BİR FİDAN BİN NEFES PROJESİYLE FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Toplumsal Duyarlılık Projeleri Merkezi (TDP) dersi kapsamında GAÜN Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü öğrencileri tarafından “Bir Fidan Bin Nefes Projesi” fidan dikme etkinliği düzenlendi.

BİR FİDAN BİN NEFES PROJESİYLE FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU


Pandemi şartları nedeniyle öğrencilerin bulunduğu şehirlerde gerçekleştirilen, GAÜN Öğretim Üyesi Proje Yürütücüsü Doç. Dr. Nazan Avcıoğlu Kalebek ve 61 öğrencinin katıldığı etkinlik ile Türkiye’nin farklı şehirlerinde park, bahçe, tarla ve mezarlık gibi farklı mekanlarda 100 adet fidan dikildi.
Projenin hedeflerinden birisinin üniversite öğrencilerinin çevre sorunlarına farkındalık oluşturması olduğunu vurgulayan Proje Yürütücüsü Doç. Dr. Nazan Avcıoğlu Kalebek, çeşitli meyve ve çam fidanlarının toprakla buluşturulduğunu söyledi. Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ebru Çoruh ise GAÜN Toplumsal Duyarlılık Projeleri Merkezi ve öğrencilere teşekkür ederek, bu anlamlı ve güzel etkinlikte birlikte çalışmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Haber Merkezi
14.06.2021

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

BENZER HABERLER