Erdemoğlu, gönlü zengin 50 iş insanı arasında

Dünyanın en büyük halı üreticisi Merinos Halıyı da bünyesinde bulunduran Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu Capital dergisinin Temmuz sayısında hazırladığı Türkiye’nin Gönlü zengin iş insanları listesinde 13. sırada yer aldı.

Erdemoğlu, gönlü zengin  50 iş insanı arasında

 

ARAŞTIRMANIN GENELİNDE YAPILAN

YARDIMLARIN YÜZDE 95’İ EĞİTİME OLDU

 

Erdemoğlu Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Capital Dergisinin gerçekleştirdiği Türkiye’nin Gönlü Zengin 50 İş İnsanı araştırmasında yaptığı yardımlar ve hayır işlerinden dolayı 13. Sırada yer aldı. Yapılan araştırmada dikkat çeken detay ise gönlü zengin 50 iş insanının belirlenmesinde yüzde 95’lik payın eğitim yatırımlarına yapılması oldu.

 

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ VE

EĞİTİM YATIRIMLARINA ÖNEM VERİYOR

 

Halı, tekstil, ev tekstili, kimya ve farklı alanlarda yatırımları bulunan Erdemoğlu Holding, çevreye ve doğaya saygılı, sürdürülebilir üretim ve hizmet anlayışı ile 1970 yılından beri ülke ekonomisine büyük katkılar sağlarken, sosyal yardımlar ve sosyal sorumluluk projeleriyle de ön saflarda yer alıyor. Sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmesinin yanı sıra eğitime büyük yatırımlar yaparak Türkiye’nin birçok bölgesinde okullar da yaptıran Erdemoğlu Holding 2021 yılında Gönlü Zengin İş adamları sıralamasında 17. sırada yer aldı. Bu yıl yapılan yardımların daha da artması sebebi ile 13.sıraya yükseldi.

 

FAKÜLTEYİ HALKIN HİZMETİNE SUNDU

Kurulduğu günden bu yana okullar, taziye evleri, camiler, sağlık ocakları ve Adıyaman Besni İlçesinde Mehmet Erdemoğlu Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi yaptırarak halkın hizmetine sundu.

 

HALI SEKTÖRÜNDE TÜRKİYE’NİN İHRACAT ŞAMPİYONU OLMUŞTU

 

Başarılarında her daim söz ettiren Erdemoğlu Holding’in bünyesinde bulunan Erdemoğlu Dış Ticaret, Türkiye Halı Sektörü ihracat şampiyonu olmuştu.

 

HAYIRSEVERLİĞİYLE DE BİLİNİYOR

 

Erdemoğlu Holding bünyesinde Merinos Halı ile dünyanın birçok ülkesinde bilinen bir marka oluşturan Erdemoğlu Ailesi, SASA’nın önemli performans artışı ile beraber önemli başarılara imza atmaya devam ediyor. Yaptığı yatırımlar yanında sosyal sorumluluk alanındaki etkinliği ile de tanınan Erdemoğlu Holding, özellikle yaptığı sosyal yardımlar ve hayırseverliği ile biliniyor. (Aylin Cıkcık)

Haber Merkezi
04.07.2022

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

BENZER HABERLER