GÜZEL VE ÇİRKİN

GÜZEL VE ÇİRKİN<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

Yasalara saygılı olmak her vatandaşın görevi olmalıdır. Yasaları hiçe saymak ‘’ ben yaptım oldu’’ anlayışı içerisinde olmak, hem vatandaşın adalete güvencini sarsar, hem de güven duygusunu zedeler.

​Güzel güzel iş yapmak varken siz ‘’nasıl olsa bana kimse dokunamaz, arkamda iktidar ‘’var derseniz, kusurabakmayın hata edersiniz. Adliye koridorları ve cezaevleri şu anda ne kadar çok ‘’Bana kimse dokunamaz’ ’diyen insanlarla dolu bir görseniz, şaşarsınız.

​Size bugün güzelliklerden bahsetmeyi çok isterdim ama o işi zaten herkes yapıyor. Yağlama –yıkama habercilik bizim işimiz değil o  yüzden güzeli değil de, yaşanmış bir çirkinliği anlatayım sizlere….

​Malum 2000 yılında kurulmuş olan bir kooperatif var S.S. Saraciye ve Sayacılar Yapı Kooperatifi’nden bahsediyorum. Her ne kadar  ‘’ Sınırlı-Sorumlu’’ olsa da, genelde ‘’ Sorunlu’’ olmaktan kurtulmayan bir kooperatif.

​Bu ‘’sorunlu’’ Kooperatif 11 yılda çok badireler atlattı. İstenmeyen olaylar yaşandı, üyeler mağdur oldu. Kimileri battı, kimileri çamura yattı.

​Ortada bir rant olduğunu gören, kokuyu alan insanlar çirkin pazarlıklarla burayı ele geçirmeye çalıştı.

​Aynı zamanda 2 Kooperatif'inde Başkanı olan Sn.Başkana,Sayacılar Kooperatifi’nin nasıl ve hangi şartlarda,bir gece de altın tepsi içerisinde sunulduğu iddiaları dilden dile dolaşıyor.

​İddiaları araştırmak Gazeteci olarak bizim asli görevimiz. Araştırır yazarız ama siz bu iddialara cevap vermek yerine ‘’Beni Gaziantep ‘te hiçbir Gazeteci yazamaz’’ derseniz, ya da her olayda yaptığınız gibi ‘’ Benim Arkam da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başkan Ahmet Uzer var ‘’ deme cüretini gösterirseniz, ya da bu olayda en masum olan insanların isimlerini bir silah gibi kullanıp, tehdit ve Şantaj, malzemesi haline getirmeye kalkışırsanız, Buna en başta o insanlar müsaade etmez. Bunu da çok iyi bilesiniz.

​Dönelim tekrar şu çirkin iddialara…

 

Bir defa sizin Başkanlığınızın yasal olmadığı iddia ediliyor. Genel Kurulun toplanması ve oluşmasının bile şaibeli olduğu ileri sürülüyor.Hadi bunuda geçtik, sizi geriye dönük üye yapanlar ile hangi pazarlıklar yapıldı ? Zaten iddialara göre, yanlış hesap Bağdat’tan döner misali, üyeliğinizin iptal aşamasında olduğu da iddia ediliyor.

 

​Sayın Başkan buradan bir çağrımız var, bırakın,  kapalı kapılar arkasında iş yapmayı. Size o gece de aracılık eden Gazetecinin ’de her iki Başkan arasında köprü görevi yaptığını da biliyoruz.​Daha çok şeylerde biliyoruz ama yazacaklarımıza birazcık mola verelim.

​Bu sütunlar size ve sizin açıklamalarınıza her zaman açık olacak Kendinizi ifade etme hakkına her zaman sahipsiniz.

​Biz sorumlu gazetecilik anlayışımızın gereği bu olayın takipçisi olmaya devam edeceğiz. Güzeli ve Çirkinlikleri aynen kamuoyu ile paylaşacağız.


09.10.2012

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

YAZARIN DİĞER YAZILARI