BİK'i yıpratmak, bindiğimiz dalı kesmeye benzer!

Basın İlan Kurumu’nda, Mehmet Atalay’ın Genel Müdürlük görevine gelmesiyle birlikte, deyim yerindeyse, yeni bir devir başladı. Kurum hızlı bir atılım süreci içerisine girdi, yurt genelinde teşkilatlanma atağına kalkıldı. Bazı Büyükşehirlerle sınırlı olan şube sayısı 81 il’de yaygınlaşan kurumsal bir yapıya dönüştü.

Elbette ki yurt genelindeki bu pozitif değişimden Gaziantep’te nasibini aldı.  Gaziantep’te, Kurumun Şube Müdürlüğü’ne getirilen Emrullah Kaya’nın şu ana kadar bende bıraktığı intiba, her gazeteye eşit, ve adaletli davranmasıdır,birilerini rahatsız ediyor olsa da…

Kendisi ile bir samimiyetim yoktur. Bir beklenti içerisinde olmadık, olmayız da. Gazete olarak, Kurum ile ilişkisi bulunan tüm gazetelerin ilişkisi nasıl ise, bizim gazeteninki de öyledir. Ne fazla, ne eksik.  Ama başarılı insanların yeri geldiğinde ödüllendirilmesinden yanayım. Yani Sezar’ın hakkı sezara…

Ama Basın İlan Kurumu Gaziantep Şubesi için şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Bu kurumda, kişilere özel muamele yoktur. Kayırmacılık, şuna fazla vereyim, şuna eksik vereyim düşüncesi asla olamaz. Şunun ofisine gidip, şununla kadeh tokuşturayım dönemleri de çok eskilerde kalmıştır.

Hani meşhur bir söz vardır, “yiğidi öldür, hakkını inkar etme” diye… BİK Gaziantep Şube Müdürü Emrullah Kaya’yı da eğer biz Gaziantep basını olarak öldüreceksek bile, hakkını yemeyelim. Biz bu tip, sayısı az, parmakla gösterilecek türden kişilere sahip çıkalım ki, kurumlar yaşasın, devlet yaşasın...

Kulaklarımıza geliyor, Genel Müdürlüğe şikayetler falan filan. Geçelim bunları… Basın İlan Kurumu’ndaki tarafsızlık, herkese eşit mesafede duruş, bu dönemdeki kadar, hiçbir dönemde olmamıştı. Bunu sağlayanlar başta, Kurumun en tepesindeki isim Sayın Genel Müdür Mehmet Atalay, Gaziantep’te ise Emrullah Kaya ve O’nun birlikte görev yaptığı mesai arkadaşlarıdır.

Eleştireceğimiz konular mutlaka olabilir… Ama balık hafızalı olmayalım lütfen… Daha bir-kaç yıl önce neleri konuşuyorduk. Ne çabuk unuttuk o günleri… Gaziantep basını ne badireler atlattı.

Şu gerçeği de unutmayalım. Türkiye’de her yıl tartışma konusu olan, resmi ilanların yerel gazetelerden alınarak kaldırılacağı söylentileri, Mehmet Atalay’ın Genel Müdürlüğe gelmesiyle birlikte son bulmuş, gazeteler rahat bir nefes almıştır. Bu vesileyle de Kurumun başındaki insanlar koca bir teşekkürü hakediyor.

Teşekkürler Mehmet Atalay…

Teşekkürler BİK Gaziantep Şubesi…


31.12.2012

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

YAZARIN DİĞER YAZILARI